Katowice Discussions
Be part of the SAP Katowice group by commenting on discussions and starting your own. Share your thoughts, connect with other members, and build your network.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Wspomnienia związane z SAP / Memories related to SAP

ewelinas
Participant

Czy kojarzycie taką żółtą torbę zakupową rozdawaną na targach CeBIT? 

Do you recognise the yellow shopping SAP bag handed out at CeBIT?

Pamiętam jak pierwszy raz uczestniczyłam w targach CeBIT i było to w 2017 roku. Nie miałam wtedy nic wspólnego z SAPem, a na targi jechałam, ponieważ w tamtym czasie planowałam zmianę zawodu i przejście do branży IT. Przede wszystkim byłam ciekawa co prezentują niektórzy wystawcy, a dodatkowo jednym z moich pozostałych dwóch celów były stoiska IBM oraz SAP.  

Dlaczego wtedy miałam w planach na pewno zawitać na stoisko IBM i SAP? Teraz może zabrzmi to śmiesznie i trywialnie, ale chodziło głównie o tzw. „urban legend”. Już piszę co mam na myśli... Na stoisku IBM koniecznie chciałam zobaczyć superkomputer Watson, o którym w tamtym czasie wszyscy słyszeli, a nikt nie widział 😉 Tymczasem na stoisko SAP, chodziło się by ... napić się kawy 😉 Tak, dokładnie... wszyscy moi znajomi, którzy byli kiedykolwiek na CeBIT rekomendowali mi pójście na stoisko SAP, by napić się najlepszej kawy na targach! Zawitałam więc tam i ja, zostałam miło przyjęta przez wystawców, którzy poczęstowali pyszną kawą, chwilę ze mną porozmawiali oraz podarowali tę właśnie żółtą siatkę. Minęło 6 lat i torba, choć wysłużona, jest nadal przeze mnie używana.  

Targi CeBIT, to moje pierwsze zetknięcie z firmą SAP i jedyne to co z nich pamiętam, to dobra kawa i solidne siatki na zakupy 😉 

A Ty, czy masz jakieś wspomnienia związane z SAPem niebezpośrednio łączące się z Twoją pracą? Podziel się z Grupą - być może jest tu ktoś, kto ma podobną opowieść. 

5 REPLIES 5

pawelwiejkut
Active Participant

Kurcze, super wspomnienia przywołałaś u mnie tą torbą 🙂 Mam ją i i też przywiezioną z CEBIT 2017. W 2016 roku zacząłem pracować przy rozwiązaniach SAP, i bardzo chciałem zobaczyć coś więcej. Szukałem targów i konferencji gdzie można by było poznać ludzi/zobaczyć rozwiązania/generalnie jakoś szerzej poznać to co zamierzam w życiu robić 🙂 Co Ciekawe CEBIT totalnie nie był dla mnie - jeszcze wtedy nie miałem pojęcia że właściwie to powinien jechać na TechEd (co udało się finalnie zrealizować wygrywając wejściówkę w 2019 roku). CEBIT w moich wspomnieniach zapisał się jako konferencja dla potencjalnych klientów, nie mniej jednak rozmach stoiska zrobił wtedy na mnie wrażenie.

Wejściówkę generowałem jeszcze na dane uczelni na której wtedy studiowałem żeby było za darmo 🙂

A torba dziś służy jako pojemnik na wszelkiego rodzaju kable elektroniczne w domu.

IMG_2837.jpg

ewelinas
Participant

Dzięki @pawelwiejkut za podzielenie się swoimi doświadczeniami z targami. Co za zbieg okoliczności, że byliśmy w tym samym roku na targach CeBIT!  😊 A torba, faktycznie jest niezniszczalna i wieloużytkowa.

 

ŁukaszPęgiel
Contributor

Bedąc parę lat temu z żoną w salonie T-Mobile, ekspedientka poprosiła o chwilę cierpliwości, bo musi sprawdzić coś w systemie. Po paru minutach chwyciła za telefon, prawdopodobnie do przełożonego i mówi, że próbuje sprawdzić to i to, ale odkąd mają to Fiori to nic nie działa i nie można nic znaleźć 😂

0 Kudos

😢

ewelinas
Participant

Dzięki @ŁukaszPęgiel za historię dnia codziennego. Jestem pewna, że podobne przypadki sprawiają, że niektórzy z nas mogą poczuć się potrzebni "ratując świat" i naprawiając co "się popsuło"! 😉