Katowice Discussions
Be part of the SAP Katowice group by commenting on discussions and starting your own. Share your thoughts, connect with other members, and build your network.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

What day is today?

Ewelina
Active Participant

Today is celebrating the Developer Day! How are you going to celebrate it? 😊

Dziś jest Dzień Programisty, który obchodzony jest w 256 dniu roku, więc w roku przestępnym wypada 12 września, a w pozostałe lata 13 września. 256, to liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajtu informacji w 8-bitowej postaci (2^8).

Piszcie śmiało, jak zamierzacie albo chcielibyście celebrować dzisiejsze święto? Wysyłajcie śmiało memy związane z tym tematem, pośmiejmy się razem w tym dniu 😅

2 REPLIES 2

Vitaliy-R
Developer Advocate
Developer Advocate

Jako że Dzień Programisty wymyślili rosjanie, to ostatnio jakby mniej 13 września jest obchodzone, z tego co obserwuję.

Znalazłem, że w Polsce Dzień Informatyka jest 8 czerwca: https://bimkal.pl/kalendarz/dzien-informatyka, ale żadnych więcej potwierdzeń na to nie odszukałem.

Tak czy inaczej, dobra okazja by Cię pozdrawiać ciepło 🤓

Ewelina
Active Participant

Cześć @Vitaliy-R , powiem szczerze, że nie znalazłam informacji o tym kto wymyślił Dzień Programisty, ale od czego w sumie jest CzatGPT 😉 On twierdzi, że nie ma jednego twórcy:

"Niestety, nie ma jednej konkretnej osoby, której można przypisać tworzenie Dnia Programisty obchodzonego 13 września. To święto jest bardziej wynikiem inicjatywy społeczności programistycznej, niż działania jednej osoby. Nie istnieje informacja o jakimkolwiek konkretnym twórcy, który by nadał mu oficjalny status.

Dzień Programisty stał się popularny w sposób organiczny w społeczności programistycznej i jest obchodzony jako forma humorystycznego i nieformalnego święta."